Psychiatrie pro sociální pracovníky

Výrobca: Portál

Kód produktu: P22401601

Dostupnosť: Na externom sklade

Cena: 15,00€

Autor                       Probstová Václava; Pěč Ondřej
Podtitul                    Vybrané kapitoly
Prekladateľ              Simonová, Lucie
Nakladateľ               Portál
Počet strán              248 
Väzba                      brožovaná
Rok vydania             2014 
Vydanie:                  české 

Publikácia definuje vedomosti, zručnosti a postoje moderné sociálne praxe v starostlivosti o ľudí s duševnými poruchami koncipované podľa biopsychosociálního modelu s akcentom na vnútornú dynamiku ochorenia a environmentálne faktory. Autori spracovali základný popis prejavov duševných ochorení, vrátane detekcie rizikových faktorov, a ďalej charakteristiku špecifických znalostí a zručností, dôležitých pre sociálnu prácu a komunikáciu s človekom s duševným ochorením. Zamerali sa tiež na pracovný vzťah s ľuďmi s duševným ochorením, jeho prežívanie sociálnymi pracovníkmi, a takisto na vedomosti a zručnosti nevyhnutné na zistenia, vrátane sociálnych faktorov (rodina, sociálna sieť, dostupné zdroje okolia, stigma, sociálne vylúčenie a inklúzia), ktoré sa u rady duševných ochorení významnou mierou podieľajú na priebehu, vyústenie ochorenia a dosiahnutie uzdravovania. O koncepte uzdravovania pojednáva samostatná kapitola, osobitný oddiel vymedzuje systém starostlivosti v SR. Kniha je príspevkom na ceste k novej etape transformácie psychiatrickej starostlivosti.

PhDr. Václava Probstová, CSc., Pracuje ako klinický psychológ, psychoanalytik a supervízor, vysokoškolský pedagóg, je predsedníčkou správnej rady Centra pre rozvoj starostlivosti o duševné zdravie. 

MUDr. Ondřej Peč pôsobí ako psychiater, psychoanalytik, skupinový analytik, vysokoškolský pedagóg, je oi. Riaditeľom Psychoterapeutické a psychosomatické kliniky ESET, predsedom os ESET-HELP a konzultantom Centra pre rozvoj starostlivosti o duševné zdravie.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: