Eutanázie

Výrobca: Grada Publishing, a.s.

Kód produktu: GR15089

Dostupnosť: Na externom sklade

Cena: 10,36€

definice, historie, legislativa, etika

Autor                       Vácha MarekDátum vydania: 02.10.2019
Formát/strán:           144×207, 112 strán
Edícia:                      Malá monografie
Jazyk:                      Čeština

Text je primárne určený študentom medicíny a sleduje schéma obvyklé v prednáškach z lekárskej etiky (definícia problému, argumenty, legislatíva). Text je však písaný tak, aby bol zrozumiteľný aj pre širokú verejnosť a bol príspevkom do celonárodnej diskusie.

V prvej kapitole sú definované pojmy, s ktorými sa čitateľ v knihe stretne. Ďalej sa tu dozvieme, že samotné slovo "eutanázia" je jedným z najťažšie definovateľných slov lekárskej etiky. Nasleduje stručný historický exkurz, ktorého zmyslom je priniesť fakty o vývoji v povojnovej euroatlantickej civilizácii a predovšetkým o dianie v Európe, pretože akákoľvek dobrá etika nevyhnutne začína neutrálnym a presným popisom problematiky a znalostí lekárskych a historických faktov. Nasledujú kapitoly deskriptívnej etiky.

V SR boli v nedávnej dobe spísané dva návrhy zákona o tzv. Dôstojné smrti, a to v roku 2008. Druhý z oboch návrhov autor posudzoval, ako člen etickej komisie Ministerstva zdravotníctva, a bol teda účastný etického posúdenie celej veci. Téma eutanázie je v SR stále široko diskutované.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: