Biografie v péči o seniory

Výrobca: Grada Publishing, a.s.

Kód produktu: GR19071

Dostupnosť: Na externom sklade

Cena: 15,20€

Autor:                     Procházková Eva

Dátum vydania:      05.12.2019
Formát/strán:         167×240, 200 strán
Edícia:                    Zdravotně-sociální pracovník
Jazyk:                     Čeština

Kniha prináša základnú orientáciu pre prácu s životným príbehom - biografií seniora pri poskytovaní starostlivosti ako takej. Biografia predstavuje inovatívny prvok pre plánovanie starostlivosti a je dôležitou zložkou pre celkovú štruktúru dokumentácie, a to pre starostlivosť v terénnych službách aj v rámci pobytových služieb. Náhľad na pre klienta významné príbehy zo života, ktoré dokáže rozprávať, je obohacujúce hodnotou pre porozumenie starému človeku, o ktorého sa stará mladý tím opatrovateľov.

Ako vstupný model starostlivosti je v knihe uvedený psychobiografický model E. Böhma, ktorý vychádza z biografie klienta a cestu do duše seniora hľadá na základe výkladu psychobiografie ako emocionálneho zrkadlá pre psychické prežívanie staroby. Ak v slovenskej praxi nenachádzame v dokumentácii biografiu, je pre personál neľahké pochopiť psychobiografickou rovinu starostlivosti. Vysvetlenie danej problematiky je určené všetkým, ktorí svojou činnosťou zasahujú do starostlivosti o seniora, ale aj študentom a pedagógom sociálno zdravotníckych odborov, vrátane pedagogiky a geragogiky. 

Cieľom knihy je zamyslenie, akú kvalitu starostlivosti poskytujeme a akými zásadami etiky sa riadime. Snahou je uľahčiť a pochopiť tvorbu individuálnych plánov starostlivosti na základe životného príbehu seniora a tým prispieť k humanizácii starostlivosti a posilniť rovinu dôstojnosti človeka aj v jeho závere života. 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: