Eukalyptový esenciálny olej 15ml

Výrobca: dōTERRA

Kód produktu: DT60203817

Dostupnosť: Na objednávku

Cena: 19,40€

Kvôli svojim mnohým vlpyvným zlúčeninám, je eukalyptus kľúčovou prísadou v liečivách na kašeľ a hrdlo a mastiach na hrudník. Eukalyptus má široké použitie pre svoje upokojujúce a čistiace schopnosti rovnako ako aj na uľahčenie dýchania. Na aromatické a masážne použitie.

 

Eukalyptový olej sa využíva najmä v aromaterapii, teda je vhodný na vonkajšie použitie. Charakterizuje ho výrazná mentolová vôňa. Získava sa z lístkov čerstvých, alebo sušených, ktoré pochádzajú z vysokého stromu eukalyptu z oblasti Austrálie. Esenciálny eukalyptový olej má antibakteriálne, protiplesňové a antivírusové vlastnosti. Jeho vlastnosti oceníte pri viacerých telesných a duševných ťažkostiach.

1. Kloktadlo proti bolesti hrdla a zápalu ďasien
Ak vás trápi bolesť hrdla, rozmiešajte zopár kvapiek eukalyptového oleja v teplej vode a dôkladne hrdlo vykloktajte. Podobne postupujte aj pri zapálených a krvácajúcich ďasnách. Takéto doma zhotovené kloktadlo môžete využívať aj namiesto ústnej vody.

2. Bolesť svalov a reumatizmus
Pri reume, alebo bolesti svalov do základového (napr. mandľového) oleja pridajte niekoľko kvapiek eukalyptu. Krúživými pohybmi naneste na postihnuté miesto.

3. Stres, únava a vyčerpanie 
Ak padáte od únavy, využite príjemnú eukalyptovú vôňu, ktorá má významné stimulačné účinky na mozog. Pár kvapiek dajte do aromadifúzera, pohodlne si sadnite a zhlboka dýchajte. Príjemný relax a osvieženie prinesie aj kúpeľ s pridaním eukalyptu. 

4. Upchaté dutiny 
Trápi vás nádcha, prechladnutie a kašeľ? Niekoľkokrát sa naparte napríklad nad hrncom horúcej vody, samozrejme, s pridaným eukalyptovým olejom (stačí 1 až 2 kvapky). Po piatich hlbokých nádychoch nos vyprázdnite a pokračujte v naparovaní ďalej. Pocítite výraznú úľavu, pretože olej uvoľní upchaté dutiny.

5. Repelent proti hmyzu
Chystáte sa do prírody a bojíte sa komárov? Do fľašky s rozprašovačom nalejte vodu a niekoľko kvapiek eukalyptovej silice. Pravidelne aplikujte na pokožku. Ak vás komár predsa len uštipne, čistý eukalyptový olej naneste priamo na postihnuté miesto.

6. Drobné rany a popáleniny 
Eukalyptový olej napomáha pri hojení rán. Oceníte ho pri drobných rankách, popáleninách a odreninách.
Ak sa vám zdá eukalyptová vôňa príliš intenzívna, skúste trochu experimentovať a olej zmiešať s rozmarínom, levanduľou, alebo cédrovou silicou. Možno budete výsledkom príjemne prekvapení.

 

Eucalyptus Radiata – Essential Oil 15ml


Čo by ste mali vedieť o esenciálnych olejoch dōTERRA:

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?
Prírodné aromatické zložky z rastlín
Získavajú sa parnou destiláciou alebo lisovaním za studena
Sú účinné, bezpečné bez vedľajších účinkov

AKO SA POUŽÍVAJÚ?
Esenciálne oleje je možné používať tromi spôsobmi –  aromaticky, masážne alebo vnútorne.
Aromaticky
Tieto oleje niekedy nazývame aj aromatické (známa je metóda  aromaterapia), pripadne sa nazývajú aj éterické oleje. Tieto esenciálne oleje  je možné inhalovať (napr. rozotrieť kvapku oleja na rukách a priložiť obe ruky k nosu) alebo rozptýliť (napríklad kvapkou v odparovači na radiátore)  pričom:
–          Ovplyvňujú náladu
–          Otvárajú dýchacie cesty
–          Čistia prostredie (zabíjajú patogény zo vzduchu)

Masážne
Aplikujte priamo na kožu pre systemické alebo lokalizované účinky

Vnútorne
dōTERRA esenciálne oleje sú oleje Čistej certifikovanej terapeutickej triedy (CPTG) to znamená, že je možné ich použiť aj vnútorne a to:
–          V prázdnej kapsuli
–          Pod jazyk
–          V pohári vody, džúsu alebo mlieka
–          Na lyžičke s medom

Ďalšie užitočné informácie nájdete na www.hebivital.sk
 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: