Citrónový esenciálny olej 15ml

Výrobca: dōTERRA

Kód produktu: DT60204656

Dostupnosť: Na objednávku

Cena: 15,50€

Ďalší favorit, tento esenciálny olej sa za studena lisuje z citrónových šupiek, aby si uchoval svoju delikátnu povahu a účinné vlastnosti. Citrón je známy ako  silný aromatický, masážny a vnútorný čistič, ktorý sa dá použiť na doplnenie mnohých ďalších olejov. Rozptýlenie citrónu v miestnosti môže vyčistiť vzduch a podzvihnúť náladu. Môže sa tiež použiť na povrchy v celom dome ako netoxický čistič. Na aromatické, masážne a vnútorné použitie.

 

Čistý citrusový olej predstavuje tekuté slnko vo fľaštičke. Je výborný na dezinfekciu a prečistenie, tiež na čistenie domácich povrchov keď chcete čistiť bez chemických prípravkov. Jeho unikátna antibakteriálna zložka zanecháva povzbudzujúcu arómu čistoty a čerstvosti. Difúzovanie tohto oleja nielen vyčistí vzduch od patogénov ale aj neutralizuje zápachy a pozdvihuje náladu.

DoTERRA citrónový olej je protirakovinový, antidepresívny, protiplesňový, protivírusový, antiseptický, silný antioxidant, občerstvujúci, sťahujúci, detoxikačný, posilňujúci. Z historického hľadiska sa používa na boj proti otrave jedlom, nízkemu krvnému tlaku, na prečistenie pečene, pri artritíde, malárii , týfuse a skorbute. Citrónový esenciálny olej tiež pomáha s krvným tlakom, so zlepšením pamäte, pri bolestiach hrdla, strachu, na celutitídu , na prečistenie myšlienok, na energiu, žlčové kamene,proti zažívacím ťažkostiam. Jeho použitie je známe pri zlepšovaní rastu nechtov, podpore tvorby leukocitov, na čistenie lymfatického systému, pri problémoch s pečeňou u detí, pocitoch nervozity, strese, pri dýchacích problémoch či celkového dobrého bytie. Je úplne zázračný pri odstraňovaní žuvačiek z vlasov, či olejových a mastných nechcených škvŕn.

Spôsob použitia:

Na telo - môže sa naniesť priamo na pokožku a vmasírovať, pri citlivej pokožke sa odporúča zriediť s kvalitným olejom (olivový, kokosový, atď.). Pri použití citrusového oleja priamo na odhalenú pokožku sa odporúča vyhýbať sa slnku po dobu 12 hodín, nakoľko je prirodzene fotosyntetický. Pokiaľ však chcete vyblednutie cielene, napríklad na vlasoch (bledý odtieň prameňov), je to veľmi účinné.

Vnútorne - môže sa užívať vnútorne s jedlom či nápojom, alebo v gelových kapsuliach. Je vynikajúce pridať jednu kvapku citrónového oleja do čistej vody na osvieženie a prečistenie . Na detox je dobré dať si kvapku citrónového a kvapku mätového oleja v čistej vode, každé ráno pred jedlom pre celkové prečistenie organizmu a znovuzískanie sily. Táto kúra veľmi priaznivo pôsobí aj na pleť, odporúča sa robiť niekoľko týždňov, minimálne 3-4.

Aromaticky - môže sa difúzovať (rozptyľovať do vzduchu, nie vo vonnej lampe) . Podporuje čistotu, čerstvosť, uzdravovanie, pozdvihnutie nálady a energie.

Poznámka: pri aplikácii oleja vyskúšajte viacero spôsobov použitia na zistenie pre Vás najlepšieho účinku. Olej je možné použiť tak často ako treba, aj každých 20 minút. Pre oslabenie účinku sa olej zrieďuje s iným kvalitným olejom, pre umocnenie účinku sa zrieďuje s vodou.

 

Lemon – Essential Oil 15 ml

 

Obsah: 15 ml


Čo by ste mali vedieť o esenciálnych olejoch dōTERRA:

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?
Prírodné aromatické zložky z rastlín
Získavajú sa parnou destiláciou alebo lisovaním za studena
Sú účinné, bezpečné bez vedľajších účinkov

AKO SA POUŽÍVAJÚ?
Esenciálne oleje je možné používať tromi spôsobmi –  aromaticky, masážne alebo vnútorne.
Aromaticky
Tieto oleje niekedy nazývame aj aromatické (známa je metóda  aromaterapia), pripadne sa nazývajú aj éterické oleje. Tieto esenciálne oleje  je možné inhalovať (napr. rozotrieť kvapku oleja na rukách a priložiť obe ruky k nosu) alebo rozptýliť (napríklad kvapkou v odparovači na radiátore)  pričom:
–          Ovplyvňujú náladu
–          Otvárajú dýchacie cesty
–          Čistia prostredie (zabíjajú patogény zo vzduchu)

Masážne
Aplikujte priamo na kožu pre systemické alebo lokalizované účinky

Vnútorne
dōTERRA esenciálne oleje sú oleje Čistej certifikovanej terapeutickej triedy (CPTG) to znamená, že je možné ich použiť aj vnútorné a to:
–          V prázdnej kapsuli
–          Pod jazyk
–          V pohári vody, džúsu alebo mlieka
–          Na lyžičke s medom

Ďalšie užitočné informácie nájdete na www.hebivital.sk
 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: