Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením

Výrobca: Portál

Kód produktu: P22401301

Dostupnosť: Na externom sklade

Cena: 15,78€

Autor                       Stanislava Lištiak Mandzáková
Nakladateľ               Portál
Počet strán              184
Väzba                      brožovaná
Rok vydania             2013 
Vydanie:                   české 

Tento text má prispieť k edukácii klientov s ťažším mentálnym postihnutím a pomôcť odborným zamestnancom domovov sociálnych služieb, ktorí sú s nimi v priamom kontakte, napĺňať práva ich klientov spojené so sexualitou, ktoré vyplývajú z medzinárodných dohôd. 

Autorka sa zaoberá špecifikami sexuálnych prejavov osôb s MP aj faktory, ktoré ich aktivity determinujú, nevyhýba sa otázkam spojenými s rizikom otehotnenia, prenosu chorôb a zranení. Sexuálne prejavy osôb s MP nie sú jednoducho "čitateľné", pracovníkom pomáhajúcich profesií chýbajú znalosti o tejto tabuizovanej oblasti a namiesto toho vychádzajú z mýtov. Za daného stavu preto v mnohých zariadeniach nie sú vytvorené podmienky pre kvalitnejší život danej skupiny osôb, ktoré sú schopné priateľstvo i partnerstvo.

PaedDr. Stanislava Mandzáková, PhD., Pôsobí na katedre špeciálnej pedagogiky na Pedagogickej fakulte univerzity v Prešove. Venuje sa problematike sexuálnych a partnerských vzťahov osôb s mentálnych postihnutím, integráciu týchto osôb a komunikáciu učiteľov so žiakmi s mentálnym postihnutím. Je editorkou zborníkov Kvalita života osôb s mentálnym postihnutím v domovoch sociálnych SLUŽIEB a autorkou odborných publikácií.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: