Sexualita osob s postižením a znevýhodněním

Výrobca: Portál

Kód produktu: P22401201

Dostupnosť: Na externom sklade

Cena: 15,37€

Autor                       Venglářová Martina; Eisner Petr; kol.
Nakladateľ               Portál
Počet strán              208 
Väzba                      brožovaná
Rok vydania             2013 
Vydanie:                   české 

Príručka pre pracovníkov v sociálnych službách a zdravotníckych zariadeniach 
Kniha ponúka informácie k problematike sexuality vybraných skupín klientov sociálnych a zdravotných služieb. Popisuje základné princípy ľudskej sexuality, špecifiká vývoja a predovšetkým obmedzenú možnosť sexuálnych kontaktov u ľudí s mentálnym postihnutím či duševným ochorením. Samotné postihnutia alebo ochorenia dáva vzniknúť rade problémových situácií, ako je neprimerané sexuálne správanie, ohrozenia sexuálnym násilím či znížená schopnosť ovládať svoje potreby. Dlhodobý pobyt v zariadeniach komplikuje možnosť prirodzeného sexuálneho správania. Prerokovávaná je aj problematika inak znevýhodnených osôb - najmä seniorov v ústavnej starostlivosti. Autori ponúkajú pohľad na špecifiká problému a v rámci kazuistík ukazujú vhodné postupy pri riešení často sa opakujúcich situácií. Zahrnuté sú aj ukážky postupu sexuálnej výchovy.
PhDr. Martina Venglářová má viac ako dvadsaťročnú prax v oblasti duševného zdravia a od roku 2000 sa špecializuje na oblasť sexuológie. Zameriava sa na prácu s ľuďmi, ktorí majú problém v partnerskom a sexuálnom živote, ďalej s obeťami sexuálnych trestných činov. Od roku 2004 pôsobí ako poradca, lektor a supervízor v oblasti sexuality ľudí s duševným ochorením a mentálnym postihnutím.
Petr Eisner, Dis., Pracuje v oblasti sociálnych služieb pre ľudí s postihnutím od roku 2001, z toho šesť rokov sa venuje práci so sexualitou ľudí s postihnutím a vzdelávanie pracovníkov v sociálnych službách. V súčasnej dobe pracuje ako lektor odborných kurzov nielen na tému sexuality a vzťahov ľudí s postihnutím a ako poskytovateľ odborného poradenstva pre užívateľov sociálnych služieb, rodičia a pracovníkmi. Je autorom niekoľkých odborných pomôcok pre prácu so sexualitou u ľudí s postihnutím.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: