Medovkový esenciálny olej 5ml

Výrobca: dōTERRA

Kód produktu: DT30850005

Dostupnosť: Na objednávku

Cena: 160,00€

Náš najdrahší a vzácny olej, esenciálny olej Melissa (medovka) má sladkú čerstvú, citrusu podobnú vôňu a získava sa parnou destiláciou z čerstvých kvitnúcich vrškov, listov a výhodkov rastliny Melissa officinalis. Má široký záber terapeutických použití, Melissa sa dá použiť na upokojenie nervov, na žalúdočné potiaže, podporu nálady a sezónnych vírusov. Pretože rastlina medovky má výťažnosť oleja menej než 1/10  1%,  je to jeden z najbežnejšie pančovaných olejov. Na aromatické, masážne alebo vnútorné použitie.

 

 

Jej latinský názov je pravdepodobne odvodený od slova "včela", ktoré ju milujú pre jej citrónovosladkú vôňu. Rastlinka bola veľmi vážená už v staroveku. Aj arabský lekár Avicenna o nej povedal, že "rozveseľuje srdce a posilňuje vitalitu ducha", čím poeticky zhrnul jej liečivé schopnosti v prípade srdcových a nervových ťažkostí.

Aby sa získal 1kg medovkovej silice, je potrebných 7 ton jej kvitnúcej vňate - preto je pravý medovkový esenciálny olej ohromne vzácny a veľmi drahý. Ak na trhu nájdete lacný medovkový esenciálny olej, verte, že v skutočnosti ide o falošnú medovku - zmes citronely (Cymbopogon nardus) vôňou pripomínajúcej medovku.

Vlastnosti:

vyvoláva potenie a znižuje horúčku, úľava pri nachladení
protikŕčové pôsobenie - tráviaci systém, migréna, menštruácia
upokojuje pri nespavosti, emočnom rozrušení a psychickom tlaku, astme nervového pôvodu, úzkosti, depresii, nepokoji - dodáva duši silu a pokoj
pokožka - osviežuje, regeneruje a čistí pleť, je výborná na problematickú pokožku, ale aj na suchú a šupinatú. Zjednocuje tón pleti.

 

Melissa - Essential Oil 5 ml

 

Obsah: 5 ml


 

Čo by ste mali vedieť o esenciálnych olejoch dōTERRA:

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?

Prírodné aromatické zložky z rastlín
Získavajú sa parnou destiláciou alebo lisovaním za studena
Sú účinné, bezpečné bez vedľajších účinkov

AKO SA POUŽÍVAJÚ?
Esenciálne oleje je možné používať tromi spôsobmi –  aromaticky, masážne alebo vnútorne.
Aromaticky
Tieto oleje niekedy nazývame aj aromatické (známa je metóda  aromaterapia), pripadne sa nazývajú aj éterické oleje. Tieto esenciálne oleje  je možné inhalovať (napr. rozotrieť kvapku oleja na rukách a priložiť obe ruky k nosu) alebo rozptýliť (napríklad kvapkou v odparovači na radiátore)  pričom:
–          Ovplyvňujú náladu
–          Otvárajú dýchacie cesty
–          Čistia prostredie (zabíjajú patogény zo vzduchu)

Masážne
Aplikujte priamo na kožu pre systemické alebo lokalizované účinky

Vnútorne
dōTERRA esenciálne oleje sú oleje Čistej certifikovanej terapeutickej triedy (CPTG) to znamená, že je možné ich použiť aj vnútorné a to:
–          V prázdnej kapsuli
–          Pod jazyk
–          V pohári vody, džúsu alebo mlieka
–          Na lyžičke s medom
 

Ďalšie užitočné informácie nájdete na www.hebivital.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: