Alzheimerova demence

Výrobca: Grada Publishing, a.s.

Kód produktu: GR25086

Dostupnosť: Na externom sklade

Cena: 10,99€

Autor:                     Zvěřová Martina

Dátum vydania:       20.10.2017
Formát/strán:          144×207, 144 strán
Jazyk:                      Čeština

Alzheimerova choroba je najčastejšie sa vyskytujúca formou demencie (vyskytuje sa u jedného percenta populácie) a štvrtou až piatou najčastejšou príčinou smrti. Publikácia komplexne mapuje problematiku tohto závažného ochorenia vrátane jeho vplyvu na rodinu pacienta a jeho blízke okolie.
   
Kniha prináša základné informácie z oblasti teórie choroby, podáva prehľad súčasného stavu výskumu v oblasti jej neuropatológia, neurofyziológia a etiopatogenéze. Zoznamuje čitateľa s rozsiahlym pokrokom vo výskume najnovšie objavených génov, ktoré sa pravdepodobne zúčastňujú na vzniku tohto ochorenia.

Sú spomenuté ako klinické aspekty ochorení, tak poznatky o diferenciálnej diagnostike a diagnóze podľa hlavných diagnostických kritérií. V oddiele zameranom na psychosociálnu problematiku sa autorka venuje okrem iného rodovým rozdielom, hodnotenie stupňa záťaže rodinných opatrovateľov aj problému inštitucionalizácie.

Publikácia čitateľa zoznamuje s možnosťami liečby, ktorú možno postup choroby podstatne spomaliť, as opatreniami týkajúcimi sa opatrovateľov v rodine, pacientov a ich vzájomného vzťahu.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: