Šalvia lúčna - esenciálny olej 15ml

Výrobca: dōTERRA

Kód produktu: DT60204696

Dostupnosť: Na objednávku

Cena: 49,60€

Je známa kvôli svojim vlastnostiam pozdvihovať a zlepšovať náladu, šalviu lúčnu tiež používali ženy na upokojenie svojho každomesačného nepohodlia spojeného s menštruačným cyklom. Skúmal ju aj známy vedec Robert Tisserand kvôli jej vlastnostiam vylepšujúcim náladu počas masáže. Na aromatické, masážne a vnútorné použitie.

 

 

• Pri použití v  aromadifúzori alebo v odparovači
pomáha pri zažívacích problémoch eufórii, nízkom tlaku a na upokojenie nervov ako sedatívum pri strese, depresii, úzkosti a nespavosti. Pomáha vytvoriť viac pozitívny pohľad na život.  Počas menopauzy pomáha olej zo šalvie lúčnej znižovať návaly horúčavy, nočné potenie, búšenie srdca, podráždenosť, rovnako ako bolesti hlavy a závraty. Pomáha zmierniť PMS a upravuje menštruačný cyklus. Tiež pomáha posilniť kreativitu  a intuíciu.

• Pridaním do masážneho oleja, alebo do kúpeľa
pomáha pri bolesti svalov, nadúvaní, frigidite, depresii, úzkosti, strese, nervovom napätí, nespavosti, kŕčoch,  pri liečbe závislostí je vynikajúcim tonikom pre maternicu a ženské pohlavné ústrojenstvo celkovo, ako napríklad bolestivá menštruácia a upokojenie počas pôrodu, čím tlmí bolestivosť pri pôrode.

Je dobrý pri bolesti svalov, poruchách zažívania, ochoreniach obličiek a na chladenie zápalu na pokožke.

• Pridaním do krému, pleťovej vody, šampónu, alebo telového mlieka
môže šalviový olej pomôcť  pri kožných problémoch, bolesti chrbta a stuhnutom krku, rovnako ako na neutralizáciu telesného pachu, PMS, kožných problémoch  a kŕčoch. Má vyvažujúci efekt na  produkciu mazu na pokožke, a tým pomáha pri mastnej pleti Pomáha pri kožných ochoreniach, ako je akné, vredy a má chladivý efekt na bolestivé svaly a kĺby.

Hoci sa hodí na zmiešanie s väčšinou  esenciálnych olejov, najlepšie je zmiešať ho s borievkou, levanduľou, borovicou, pelargóniou, santalovým drevom, jazmínom, kadidlom a všetkými citrusovými olejmi.

Upozornenie
Olej zo šalvie lúčnej má tlmiace účinky a mali by ste sa mu vyhnúť pri konzumácii alkoholu, pretože by mohol zosilniť účinky alkoholu. Je netoxický a neznecitlivuje, ale vo veľkých dávkach môže spôsobiť bolesti hlavy a nesmie sa používať počas tehotenstva.


Clary Sage – Essential Oil 15ml 

 

Obsah: 15 ml


Čo by ste mali vedieť o esenciálnych olejoch dōTERRA:

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?

Prírodné aromatické zložky z rastlín
Získavajú sa parnou destiláciou alebo lisovaním za studena
Sú účinné, bezpečné bez vedľajších účinkov

AKO SA POUŽÍVAJÚ?
Esenciálne oleje je možné používať tromi spôsobmi –  aromaticky, masážne alebo vnútorne.
Aromaticky
Tieto oleje niekedy nazývame aj aromatické (známa je metóda  aromaterapia), pripadne sa nazývajú aj éterické oleje. Tieto esenciálne oleje  je možné inhalovať (napr. rozotrieť kvapku oleja na rukách a priložiť obe ruky k nosu) alebo rozptýliť (napríklad kvapkou v odparovači na radiátore)  pričom:
–          Ovplyvňujú náladu
–          Otvárajú dýchacie cesty
–          Čistia prostredie (zabíjajú patogény zo vzduchu)

Masážne
Aplikujte priamo na kožu pre systemické alebo lokalizované účinky

Vnútorne
dōTERRA esenciálne oleje sú oleje Čistej certifikovanej terapeutickej triedy (CPTG) to znamená, že je možné ich použiť aj vnútorné a to:
–          V prázdnej kapsuli
–          Pod jazyk
–          V pohári vody, džúsu alebo mlieka
–          Na lyžičke s medom
 

Ďalšie užitočné informácie nájdete na www.hebivital.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: