Wintergreen - esenciálny olej15ml

Výrobca: dōTERRA

Kód produktu: DT30230005

Dostupnosť: Na objednávku

Cena: 21,60€

Väčšine súčasným zákazníkov je známa vôňa a chuť  wintergreenu vzhľadom na jeho obľúbenosť v cukríkoch a žuvačkách. Esenciálny olej Wintergreen však má oveľa viac, čo môže ponúknuť terapeuticky, napríklad ako liek proti bolesti. Na aromatické a masážne použitie (pri masážnom použití riediť).

 

Gaultherin je aromatický stimulant, ktorý má známu vôňu, pre tých, ktorí spoznajú Ben-Gay alebo podobný prípravok na úľavu od bolesti svalov. Spoločné pre oba ja Metyl salicylate, ktorý je syntetickou zložkou v populárnych liekoch na úľavu od bolesti svalov a prírodnou zložkou, ktorá predstavuje Wintergreen esenciálny olej (Gaultheria procumbens). Gaultheriová silica je používaná aj na niektoré respiračné problémy. Malá skupina ľudí zistila, že má aj analgetické účinky, stredne nápomocné na bolesti hlavy. Wintergreen esenciálny olej sa extrahuje z malých listov rastliny. DoTerra Wintergreen esenciálny olej pochádza z rodu Ericaceae, ktorý rastie v Číne.
 
 
Pri problémoch:
Bolesti kĺbov
Dermatitída
Artritická bolesť
Kožné poruchy
 
 
Typické aplikácie:
 
Aromatický – Doporučovaný ako éterický olej rozptýlený vo vzduchu pre otázky spojené s kontrolou, aroganciou, alebo nedostatok dôvery k ostatným.
 
Na telo – Wintergreen sa najčastejšie používa masážne a je výborný na horúce masáže, ktoré zmierňujú bolesti. K úľave od bolesti svalov, artritické a reumatické bolesti, bolesti chrbta, dna a bolesti kĺbov. Avšak je vysoko koncentrovaný, takže používajte striedmo. Vyskúšajte a v prípade dráždenia zrieďte s kokosovým olejom. Pre upokojujúce kúpele, pridajte 3-5 kvapiek esenciálneho oleja do teplého vodného kúpeľa.
 
Používa sa pri starostlivosti o pleť, je obzvlášť účinný pri riešení dermatitídy a iných kožných ochorení.
 
Vnútorne – Wintergreen esenciálny olej sa neodporúča užíva vnútorne a musí byť uchovávaný mimo dosahu detí.
 
 
Opatrenie:
Epileptici, tehotné a dojčiace matky by mali konzultovať použitie oleja s odborníkom. Obsahuje metyl salicylate, ktorý má veľmi pozitívne účinky, ale ak sa použije vo veľkom množstve môže dráždiť alebo byť dokonca toxický. Niektorí odporúčajú uskladnenie Wintergreen mimo dosahu detí, vzhľadom na to, že jeho vôňa pripomína vôňu sladkostí.

 Wintergreen – Essential Oil 15ml 

Obsah: 15 ml

Čo by ste mali vedieť o esenciálnych olejoch dōTERRA:

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?

Prírodné aromatické zložky z rastlín
Získavajú sa parnou destiláciou alebo lisovaním za studena
Sú účinné, bezpečné bez vedľajších účinkov

AKO SA POUŽÍVAJÚ?
Esenciálne oleje je možné používať tromi spôsobmi –  aromaticky, masážne alebo vnútorne.
Aromaticky
Tieto oleje niekedy nazývame aj aromatické (známa je metóda  aromaterapia), pripadne sa nazývajú aj éterické oleje. Tieto esenciálne oleje  je možné inhalovať (napr. rozotrieť kvapku oleja na rukách a priložiť obe ruky k nosu) alebo rozptýliť (napríklad kvapkou v odparovači na radiátore)  pričom:
–          Ovplyvňujú náladu
–          Otvárajú dýchacie cesty
–          Čistia prostredie (zabíjajú patogény zo vzduchu)

Masážne
Aplikujte priamo na kožu pre systemické alebo lokalizované účinky

Vnútorne
dōTERRA esenciálne oleje sú oleje Čistej certifikovanej terapeutickej triedy (CPTG) to znamená, že je možné ich použiť aj vnútorné a to:
–          V prázdnej kapsuli
–          Pod jazyk
–          V pohári vody, džúsu alebo mlieka
–          Na lyžičke s medom
 

Ďalšie užitočné informácie nájdete na www.hebivital.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: