DUO bandáž na krk

Výrobca: RUNO SHOP

Kód produktu: RU408

Dostupnosť: Info v obchode

Cena: 24,00€

Dostupné možnosti

* Velkosť :

Bolesť krku, krčných stavcov a stuhnutosť krku je jedným z najčastejších problémov, ktorý postihuje našu populáciu. Seknutie na krku, bolesti šije a hlavy potrápi všetky vekové kategórie.  Príčiny môžu byť rôzne, ale najčastejšie sú to dlhé sedenie napr. pri PC, sedavé zamestnanie, opakovaná jednostranná činnosť namáhajúce sa krčné svaly alebo spánok v nesprávnej polohe, prechladnutie, vlhko, prievan, klimatizácia.

Suché hrejivé teplo z obilia  aj ovčieho rúna  má priaznivé účinky na stiahnuté nervy na krku, pôsobia pozitívne a uvoľňujúco pri  stuhnutých krčných svalov, zaistenia ich správne prekrvenie a odstránenia ich bolesť.
Kombináciou našich dvoch prírodných  liečebno-terapeutických výrobkov sa veľmi rýchlo uvoľní bolesť pri stuhnutí krku, bolesť krčných stavcov a  pri bolesti krčnej chrbtice. A to všetko 100% prírodne  bez chemických liečiv, obstrekov, injekcií a rôznych jednorázových náplastí. Účelom liečby suchým teplom je uvoľnenie svalového napätia, zatuhnutiach-spazmách  a prekrvenie bolestivých miest. Ideálny prírodný prostriedok pre domáce a liečebné použitie do každej rodiny.

Balíček Duo bandáž na krk - na bolesti krku a krčnej chrbtice obsahuje:
Hrejivý pás NÁKRČNÍK z obilia/ 1ks ......TU

Pás z ovčieho rúna na KRK a krčnú chrbticu MERINO SPW/  1ks.......TU

Veľkosť S : 20 x 55 cm, na obvod krku do 32 cm
Veľkosť M : 20 x 60 cm, na obvod krku od 32-39 cm
Veľkosť L : 20 x 65 cm, na obvod krku od 40-44 cm    
Veľkosť XL : 20 x 70 cm, na obvod krku od 44 cm     

Postup pri aplikácii liečivého suchého tepla:
♥ Najprv si nahrejeme Hrejivý  pás s obilím napríklad v mikrovlnke, a priložíme si ho na krk a krčnú chrbticu a zaviažeme si ho stuhami, ktoré sú našité na obidvoch stranách
♥ Na takto zahriaty obilninový pás si priložíme Pás z ovčieho rúna-vlnenú stranu na obilie. Tu nám ovčie rúno pôsobí ako termo-izolácia, dlhšie nám udržuje liečivú teplotu obilninového pásu. Nahriatie si môžeme viackrát zopakovať, kým sa nám bolesť neuvoľní.
♥ Po uvoľnení od bolesti, si uviažeme Pás z ovčieho rúna, mali by sme ho mať počas 24 hodín na sebe, a aj  počas spánku.
♥ Takto zábaly opakujeme aj 3 dni, pokiaľ sa stav po 3 dňoch nezlepší, tak navštívime svojho ošetrujúceho lekára

Liečebné alternatívy

♥ masáže, reflexná terapia (po porade s ošetrujúcim lekárom) najlepšie s hrejivou mastičkou alebo olejčekom, v oblasti krčnej chrbtice
♥ odkyslenie organizmu, správna životospáva
♥ pitie čajových zmesí vhodných na "seknutie" v krížoch, krku,...
♥ odpočinok, kľud na lôžku
♥ cviky na uvoľnenie a natiahnutie svalov: klasické cviky strečingové na krk
♥ rehabilitačná liečba - cielené cvičenia na chrbticu, ktoré aktivujú hlboký svalový stabilizačný systém
♥ najlepšie si chrbtica oddýchne, keď spíte na boku. Ruky majte vpredu, nohy mierne pokrčené, dbajte na to, aby bola panva v jednej línii s telom.

Ako predchádzať bolestiam chrbta:

  • zvlášť v klimatizovaných miestnostiach, treba dávať pozor na to, aby sme chrbticu, šiju, krk, kríže a plecia mali v teple, najlepšie nás ochráni šál na pleciach, pás, vesta, bolerko alebo pelerínka
  • zdravé spanie, vhodná voľba matraca, vankúša, podložky prispieva k zmierneniu záťaže krčných a chrbticových stavcov a aj svalov. Najlepšie si chrbtica oddýchne, keď spíte na boku. Ruky majte vpredu, nohy mierne pokrčené, dbajte na to, aby bola panva v jednej línii s telom.
  • ergonómia pracoviska: nastavenie výšky stoličky, monitoru, pracovnej dosky,...
  • správne dvíhanie ťažkých predmetov
  • znížiť nadváhu
  • správne držanie tela, vhodná obuv
  • posiľňovanie, naťahovanie a  uvoľnenie, ochabnutého , preťaženého a  skráteného svalstva
  • pravidelné športové aktivity: plávanie, veslovanie, jóga, pilates alebo pobyt na čerstvom vzduchu
  • liečba teplom a chladom: thermoterapia
  • masáže, fyzioterapia, rehabilitácie, vodoliečba, akupunktúra, kúpeľná liečba

Zdravotné pôsobenie výrobkov z ovčieho rúna spočíva v tom, že chorobou napadnuté miesta sú vystavované stálemu príjemnému teplu, ktoré upravuje krvný obeh a súčasne zmenšuje napätie a bolesť. Výrobky z ovčej vlny samotné neliečia, ale s úspechom sa využívajú ako podporný prostriedok pri liečbe.
Vyrobené z ekologických, prírodných a certifikovaných materiálov.
Vyrobené na Slovensku.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku: